Tunnustuskonkursil „Aasta tähed“ jagati tunnustusi kuues kategoorias: aktiivne noor, parim noorsootöötaja, aasta tegu või koostöö, aasta ämber, noorte sõber, aasta vabatahtlik/heategija. Järvamaa omavalitsuste liit andis välja aktiivse noore ja noorsootöötaja preemiad.
Noorsoopreemia eesmärk on tunnustada ja tutvustada üldsusele aktiivseid noori ja noorsootöötajaid, huvijuhte, ringijuhte, noortejuhendajaid, noorteühenduste juhte, sh vabatahtlikkuse alusel töötavaid, kelle tegevus ja isiklik eeskuju on oluliselt aidanud kaasa noorte kujunemisel mitmekülgselt arenenud ja aktiivselt tegutsevateks isiksusteks.
Aktiivse noore preemia antakse eriliselt silma paistnud ning häid tulemusi saavutanud kuni 26-aastasele (k.a) noorele, olenemata sellest, kas ta õpib või töötab. Lisaks edukusele ja eeskujulikule käitumisele arvestatakse tema panust kultuuri, spordi, noorsootegevuse jms valdkonnas. Kasuks tuleb tegevus omaalgatuslike noorsooprojektide korraldamisel ja läbiviimisel, noorteühenduse/ klubi juhtimistegevus kohalikul ja/või maakondlikul tasandil, enesetäiendusvajadus mitteformaalse õppimise kaudu. Preemiasaaja peab olema pälvinud oma eakaaslaste, kolleegide/õpetajate lugupidamise ning olema oma saavutustega tuttav ka üldsusele.
Aktiivse noore preemia laureaadiks nimetati Paide gümnaasiumi õpilane Kaarel Vene.
Kaarel Vene esitas preemiale Kätlin Merisalu ja Helen Trug.
Kätlin Merisalu ütles, et Kaareli peamine tugevus on töökus, ta on tõeline töömesilane ning jääb justkui mulje, et tema päevas on rohkem tunde kui teistel kuid tegelikkuses on selle taga tõeline ind ja ajaplaneerimine. „Tema suurimad saavutused on noortevolikogu presidendiks saamine. Kaarli tegevused nii Paide kui ka Järvamaa mastaabis on märkimisväärsed. Erinevate kogukondlike sündmuste korraldamine, projektide kirjutamine, koostöö noortega ning eeskujuks olemine on toonud talle kaasa nime, mida Järvamaal tuntakse väga hästi. Oleks aeg Kaarelit tema suurte tegude eest vääriliselt tänada,“ põhjendas Kätlin Merisalu.
„Kaarel Vene on kõige abivalmim noor maailmas. Sõna “ei” ei ole tema sõnaraamatus. Ta teeb kõike ja kõikjal. Tema tegemised ei piirdu ainult Paide ega Järvamaaga,“ lisas Helen Trug.
Preemiale kandideerisid veel Elizabeth Lindjärv, Keelika Ruddi, Kenzo Brauer, Gerli Rännik, Andriana Lomakina, Triin Sooäär, Paula Kivimäe, Sabine Krais, Triin Aasa.
Noorsootöötaja preemia antakse eriliselt silma paistnud ja häid töötulemusi saavutanud noorsootöötajale, huvijuhile, ringijuhile, noortejuhendajale, noorteühenduste juhile, sh vabatahtlikkuse alusel töötavatele väljapaistva(te) tulemus(t)e eest noorsootöö hoogustamisel. Arvestatakse kandidaadi panust oma teadmiste ja oskuste edasiandmisel noortele, tema panust (huvi)hariduse ja kultuurielu edendamisel oma piirkonnas ja/või kogu maakonnas. Preemiasaaja peab olema pälvinud oma juhendatavate, nende vanemate, kolleegide ja üldsuse lugupidamise.
Noorsootöötaja preemia laureaadiks nimetati Käru noortejuht Alice Merela-Matsi.
Alice Merela-Matsi esitasid preemiale Sulo Särkinen, Keiri Männik, Keelika Ruddi ja Georg Gustav Sizask.
Sulo Särkinen ütles, et Alice esitlusväärsemad omadused on kiire tegutsemine, vastutuse võtmine, iseseisevtöö, usaldus, avatus ja hea suhtlemisoskus. „Koos noortega on esitatud ideid ja projekte nii Nopi üles fondi, kui Noortekeskuse noorte omaalgatusfondi ja ka Türi valla kaasavasse eelarvesse. Alice on olnud hea eeskuju ja tänu temale on nii noortel kui täiskasvanutel palju uusi võimalusi mitmekesiseks vaba aja veetmiseks,“ põhjendas Sulo Särkinen Alice preemiale esitamist.
„Alice on tore, temaga saab kõigest rääkida, saab noortega kiirelt ühele lainele ja oskab nendega suhelda, ta pidevalt mõtleb ja otsib uusi tegevusi, et noortel igav ei hakkaks,“ kiidavad noored. „Me ei suuda kunagi kooli päeva lõppu ära oodata, et joosta kiirelt noortekasse,“ lisas Georg Gustav Sizask.
Preemiale kandideerisid veel Lea Traks, Kätlin Merisalu, Grete Saviste, Katrin Särkinen, Marita Kutsar, Merle Trestip, Tiina Guutmann, Helen Trug, Merit Puna.
Aktiivse noore ja noorsootöötaja preemia laureaadid saavad Järvamaa Omavalitsuste Liidu preemia 300 eurot (preemiast arvestatakse maha tulumaks), kõiki võitjaid tunnustatakse karika ja tänukirjaga.
Aasta teo või sündmuse kategoorias saavutas võidu „Õpime Professionaalidelt 2018“.
Tunnustusele kandideerisid veel Koeru Keskkooli 18. tantsuetendus “Peeglike, peeglike seina peal”, XII Koolinoorte rahvatantsufestival Paides ja Käru noortetuba.
Aasta ämbri said Priit Värk ja Rait Pihelgas mitteosalemise eest Järvamaa omavalitsusjuhtide debatil “Noored hoos – Järvamaa hoos!” 4. mail 2018 Paide avatud noortekeskuses.
Aasta noorte sõbraks nimetati Tanel Teas IM-klubist.
Tunnustusele kandideerisid veel Pipi-Liis Siemann ja Paide Gümnaasiumi selts.
Aasta vabatahtlikuks nimetati Triin Aasa.
Tunnustusele kandideerisid veel Piret Ranne ja Marti Kutsar.
Pärimuskultuuriaasta eriauhinna sai koolinoorte rahvatantsufestival Paides.
Järvamaa noorte inspiratsioonikonverents „Aasta tähed“ toimus 11. jaanuaril Türi kultuurikeskuses. Järvamaa noorsootöö tunnustuskonkurssi korraldavad Järvamaa noortekogu ja Järvamaa omavalitsuste liit.
Vaata pilte Järvamaa omavalitsuste liidu FB lehelt.